Epilasyon
EpilasyonEpilasyon, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur.

Çok eski çağlardan beri istenmeyen kıllardan kurtulmak için insanoğlu değişik yöntemler denemiştir. Rastgele seçilmiş sağlıklı genç beyaz kadınların %4 ü yüzündeki kıllardan şikayet etmektir. Ten renginin ve yaşın artması ile birlikte bu oranda artmaktadır.  Kadınlarda hormonların fazla salgılanması hormon üreten bazı tümörler yada dışarıdan uygulanan hormon tedavileri hirsutizm denen erğe benzer kıllanmalara sebep olmaktadır.

Tıp alanında kullanılan pek çok yöntemde olduğu gibi lazer epilasyon cihazları da selective photothermolysis [4] (renge ve dokuya göre seçicilik) prensibiyle çalışırlar. Kaynağından çıkan tek ve sabit dalga boyundaki lazer ışını cilde uygulanır ve uygulama yapılan bölgedeki dokuların içinden geçerek sadece bu alandaki kıl köklerini yakarak köreltmek suretiyle kalıcı epilasyon sağlar. Belli aralıklarla tekrarlanan seanslar sonrasında cilt ve kıl yapısının uygun olması halinde uygulama yapılan bölgedeki kılların bayanlarda % 70 - % 90'ı kalıcı olarak temizlenir. Geriye kalan kıllar ise ince, açık renkli ve kozmetik önemi az olanlardır.

Epilasyon tedavisi ile en etkin sonuçlar açık cilt rengi ve koyu renk kıl yapısına sahip bireylerde alınabilir. Bayanlarda en yaygın olarak uygulanan bölgeler bacak, genital, bikini çizgisi, koltuk altları, kol ve yüz bölgeleridir.
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Erkek İçin Epilasyon
- Kavitasyon
- Radyo Frekans
- Elektro Terapi
- Cilt Bakımı
- Kalıcı Makyaj
- Sir Ağda
- Masaj
- Lifting
- Pressoterapi
- Altın Maske
- Protez Tırnak
- Kaş Tasarımı ve Kirpik Ekleme
 
 
Pro WEB